01.04.2020Ферментований рослинний комплекс OM-X® сприяє регулюванню імунної системи і захисту імунних клітин


Інтеграційна молекулярна медицина 4, 1-5 (2017)
Результати спільного дослідження з доцентом Коі Вакаме і його колегами з Фармакологічного факультету фармацевтичного університету Хоккайдо були опубліковані в журналі Natural Product Communications.

 

Ферментований рослинний комплекс OM-X® стимулює клітини мишачого шлунково-кишкового тракту і RAW264,7 клітини (in vitro) і регулює експресію генів печінки (in vivo).

 

Завдання

Дослідити вплив OM-X® на клітини шлунково-кишкового тракту і на клітини, схожі на макрофаги, отримані від щурів, а також дослідити варіацію експресії генів в печінці мишей, яким вводили OM-X®, з метою визначення біологічного дії OM-X®.

 

Методи

Додавання ОМ-Х® в клітини шлунково-кишкового тракту, отримані від щурів, і вимір зміни у виробленні ДПП-1, який є гормоном, що сприяє секреції інсуліну.

Додавання OM-X® в клітини, схожі на макрофаги (які спеціалізуються на видаленні дивних частинок з організму людини, таких як отрута або бактерії), і вимір зміни продукції оксиду азоту (NO), який є індикатором активності макрофагів і цитокінів, які активізують імунну систему .

Дозування піддослідним щурам ОМ-Х® і дослідження їх генів, які показують зміни в рівні експресії в печінці.

 


Результати

Виробництво ДПП-1 збільшилося за рахунок додавання ОМ-Х® в клітини шлунково-кишкового тракту, отримані від щурів. ДПП-1 сприяє секреції інсуліну, що призводить до корекції рівня глюкози в крові.

Крім того, виробництво окису азоту та цитокінів збільшується при додаванні ОМ-Х® в макрофагові клітини. Ці результати показали, що OM-X® може активувати макрофаги, які, в свою чергу, стимулюють імунну систему.

Також ми дозували щурам ОМ-Х® і вимірювали зміни рівня експресії генів в їх печінці. 27 з 597 генів показали зміну рівня їх експресії. Результат показав, що ці зміни експресії генів функціонують як захисні клітини, пригнічуючи запалення і вмирання клітин.